Bodydrom.com Bodybuilding Superstore

Bodydrom.com Bodybuilding Superstore
Bodybuilding ve Fitness için her şey

16 Mart 2010 Salı

Nitrofull Süpermass Neden Sadece Mass Oldu?


Bodydrom.com sitemiz Nitrofull markalı ürünlerin YETKİLİ TEK İnternet satış anlaşmasına sahip. Yetkili olmadığı halde internetten satış yapanları bir yana bırakacağız. Konumuz şu anda bu değil.

Nitrofull, geçtiğimiz Ocak ayından buyana ambalaj değişimine başladı. İlk olarak siyah renkteki Whey Protein ambalajları değişti. Geçiş aşamasında doğal olarak, siyah ambalajların stokları tükenene kadar, siyahların satışı devam edecek.

Bu ay içinde beyaz renkli Süpermass ambalajları da geldi. Ancak dikkatimizi çeken artık Süpermass ürününde Süpermass değil de sadece Mass yazıyordu. Bunun sebebini hemen Nitrofull yetkililerine sorduk. Meğer Tarım Bakanlığı, gıda maddeleri üzerinde bulunan Süper, Mükemmel ve benzeri ifadeleri sakıncalı bulmuş. Bu ifadeler Türk markalarında kullanılamıyor. Bilindiği gibi Nitrofull, hammaddeyi ithal ediyor ancak ambalaj ve dolum ülkemizde yapılıyor.

Hem Tarım Bakanlığı'nın hem de reklam kurulunun bu konuda yaptırımları var. Örneğin bir gıda desteğinde Kas yapar, performansınızı %30 artırır gibi kesin ifadeler kullanamıyorsunuz. Kas artışına yardımcı olur, %30 a varan performans artışı gözlemlenmiştir şeklinde ifade etmeniz gerekli. Bir sporcunun veya bir hastanın öncesi - sonrası şeklinde ürünü kullanmadan önce, ürünü kullandıktan sonra şeklinde görüntülerine yer veremezsiniz. Ürün adında veya ambalajında Tüketiciyi yanıltabilecek ifadelerde bulunamazsınız.

Bu kurallar Türkiye'de üretilen ürünlerde oldukça sıkı denetlenirken ithal ürünlerde biraz gevşek bırakılmış. Birkaç örnek verecek olursak. Weider Mega Mass adlı bir ürün var. Nitrofull'e Süpermass adını kullanamazsın denirken Weider Mega Mass adını kullanabiliyor. Aynı şekilde Multipower markasının Supergainer adlı ürünü de var. Muscletech Nitrotech Hardcore ürünün ambalajı üzerinde bu ürünü kullanan sporcuların öncesi ve sonrası fotoğrafları yer alıyor. Optimum %100 Whey Gold ürününde isim ve ambalajda yer alan %100 Whey kelimesi sanki ürün içeriğinin yüzde yüzü whey proteinmiş gibi algılanarak tüketici yanıltılıyor ancak ürünün 32 gramında 24 gramı whey protein. Görüldüğü gibi aslında bir çifte standart sözkonusu.

Nitrofull Mass a hoşgeldin diyoruz ama biz Süpermass kelimesine alışmıştık. Sadece Mass çıplak kaldı. ProMass, PowerMass gibi daha güçlü bir ismi bekleriz. Önerilerinizi bize www.bodydrom.com iletişim bölümünden iletebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder