Bodydrom.com Bodybuilding Superstore

Bodydrom.com Bodybuilding Superstore
Bodybuilding ve Fitness için her şey

31 Mart 2010 Çarşamba

Nitrofull Ürünleri Sitemizde Neden Ucuz?

Sitemizin müşteri hizmetleri iletişim formu ile iletilen bu konudaki soruların fazlalaşmaya başlaması üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk. Böylece her kişiye ayrı ayrı cevap vermek yerine blogumuzdaki bu yazının linki verilecektir. Sorunun genel içeriği sitemizdeki fiyatların Nitrofull'ün kendi sitesindeki fiyatlardan %30-%40 a varan oranlarda düşük olmasıdır ve bunun nasıl olabildiği sorulmaktadır. Cevaplarımız aşağıdaki gibidir.

1. Sadece Nitrofull ürünleri ile ilgili değil tüm markalar için olağan durum şudur. Bir Marka kendi sitesinde piyasadaki fiyatlara rakip olacak şekilde indirimli fiyat koyamaz. Koyarsa diğer bayiler bu markayı satmazlar. Düşünün ki siz bir marka getirdiniz ve bunu satmak üzere de bir site açtınız. Bu sitede kimsede olmayan indirimli fiyatlarla mal satıyorsunuz. O zaman hiçbir bayi sizden mal alıp satmaz. Markaların kendi sitelerindeki fiyatlar o malların piyasadaki en dip fiyatlarını belirlemek için değil aksine olabilecek en maksimum fiyatı belirlemek içindir. Yani marka, tüketicinin fahiş fiyatlarla mal almasının ve kandırılmasının önüne geçmek için kendi sitesinde bir üst fiyat belirler. Diğer kişiler bu fiyatın üzerine çıkarsa müşteri doğal olarak markanın kendi sitesinde normal fiyatı göreceği için fahiş fiyata mal almamış olur. Örnek olarak Nitrofull markalı Whey proteinin bazı spor salonlarında 200 USD'e satıldığı, Amino 6100 ürünün 150 USD e satıldığı görülmüştür. İşte bu şekilde tüketicinin fahiş fiyatlarla alımının önlenmesi için markaların kendi sitelerinde bir üst fiyat belirlenmesi mantıklıdır. Ancak daha düşüğe satılmasında bir engel yoktur.

2. Sitemizdeki düşük fiyat kampanyası normalde tanıtım amaçlı olarak 2 ay sürecek bir kampanya idi. Nitrofull markalı ürünlerin, marka ile anlaşmalı Tek İnternet Yetkili Satıcısı sitemizdir. Nitrofull markasının kalite ve fiyat olarak piyasada çok kısa sürede tercih edilen ve aranan bir marka olması nedeniyle piyasada çok daha ucuza satılan Nitrofull ürünlerinin varlığına şahit olduk. Bazı spor salonları ve salonlara mal tedarik eden bölge satıcıları, yetkileri olmadığı halde internette bu ürünü satmaya başladılar ve kendilerine satış gelsin diye fiyat düşürdüler. Bu durumda müşterilerimizin düşük fiyat nedeniyle o sitelere gitmesine mani olmak için biz de kampanyamızı devam ettirdik.

3. Ayrıca çeşitli ikinci el sitelerinde, faturasız ve ne olduğu bilinmeyen mallar da satılmaktadır. Bunların yarattığı haksız rekabete dur diyebilmek için de orijinal ve faturalı olan bizim sattığımız ürünlerin fiyatları aşağı çekilmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder